Aurinkotekniikka.fi logo

AURINKOPANEELIT OMAKOTITALOON

Aurinkosähkön pientuottaminen omassa kodissa on todella järkevää. Tiesitkö, että puolentoista tunnin auringonpaiste riittää tuottamaan maapallon vuoden sähkön tarpeen ja että maailmassa asennetaan yli 1,5 miljoonaa aurinkopaneelia joka päivä!

Aurinkopaneeliopas.fi

Aurinkopaneelit on mahdollista toteuttaa turvallisesti kaikille kattomateriaaleille. Osan kattokiinnikkeistä olemme suunnitelleet ja valmistaneet itse, jotta pystymme varmistamaan laadukkaan ja turvamääräyksien mukaisen asennuksen.

Pimeän talven vuoksi aurinkosähköllä ei ole mahdollista tulla Suomessa omavaraiseksi. Taloudellisesti kannattavaa on tuottaa 15-30% omasta sähkön kulutuksesta auringon avulla.

Oikein mitoitetulla järjestelmällä on mahdollista saavuttaa 5-10% tuotto aurinkopaneeleihin sijoitetuille rahoille

OTA YHTEYTTÄ:

OTA YHTEYTTÄ NIIN ME SELVITÄMME
MITEN SINÄ PYSTYT HYÖDYNTÄMÄÄN
UUSIUTUVAA ENERGIAA KODISSASI.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Antti Seppä
Vihti, Lohja
044 989 5981
antti.seppa@aurinkotekniikka.fi
Soita
Jarno Rantanen
Pääkaupunkiseutu
044 970 1969
jarno.rantanen@aurinkotekniikka.fi
Soita
Jouni Halmela
Tampere
044 971 0544
jouni.halmela@aurinkotekniikka.fi
Soita
Jukka Alhonen
Forssa
044 979 2465
jukka.alhonen@aurinkotekniikka.fi
Soita
Kalle Takala
Varsinais-Suomi
044 971 0806
kalle.takala@aurinkotekniikka.fi
Soita
Markku Koivu
Hyvinkää
044 978 4994
markku.koivu@aurinkotekniikka.fi
Soita
Paavo Uusitalo
Lahti
044 989 8634
paavo.uusitalo@aurinkotekniikka.fi
Soita
Petri Karjalainen
Järvenpää
044 230 7170
petri.karjalainen@aurinkotekniikka.fi
Soita
Reko Nieminen
Riihimäki
044 989 9585
reko.nieminen@aurinkotekniikka.fi
Soita
Timo Kupiainen
Hämeenlinna
044 989 7465
timo.kupiainen@aurinkotekniikka.fi
Soita
Tuomas Tikkanen
Vihti, Karkkila
044 976 4585
tuomas.tikkanen@aurinkotekniikka.fi
Soita
Urmas Ojamäe
Hämeenlinna
044 976 3512
urmas.ojamae@aurinkotekniikka.fi
Soita