BOSCH VESI-ILMALÄMPÖPUMPPU

Lämmityslasku on kodin suurin kuluerä.
Hyödyntämällä uusiutuvaa energiaa, säästät jopa 50-60%

Vesi-ilmalämpöpumppu (VILP) hyödyntää ulkoilman lämpöenergiaa, jonka järjestelmä käyttää talon lämmitykseen ja lämpimän käyttöveden tuottamiseen. VILP avulla säästät kotisi lämmityskustannuksissa ympäristöä arvostaen.

Järjestelmän käyttöönotto ei vaadi poraamista, joka tekee investoinnista paitsi edullisen, myös siistin. VILP on energiatehokas lämmitysratkaisu kaiken kokoisiin taloihin.

Bosch laitteilla on markkinoiden paras kuuden vuoden täystakuu ja kompressorilla kymmenen vuoden täystakuu.

Ota yhteyttä!

Reko Nieminen
Reko Nieminen
Myynti / Hyvinkää, Riihimäki
reko.nieminen@aurinkotekniikka.fi
Timo Kupiainen
Timo Kupiainen
Myynti / Hämeenlinna
timo.kupiainen@aurinkotekniikka.fi
Markku Koivu
Markku Koivu
Myynti / Hämeenlinna
markku.koivu@aurinkotekniikka.fi
Jukka Alhonen
Jukka Alhonen
Myynti / Forssa, Vihti
jukka.alhonen@aurinkotekniikka.fi
Paavo Uusitalo
Paavo Uusitalo
Myynti / Lahti
paavo.uusitalo@aurinkotekniikka.fi
Jaakko Hekkala
Jaakko Hekkala
Myynti / Nurmijärvi
jaakko.hekkala@aurinkotekniikka.fi
SÄIKÄYTTIKÖ
LÄMMITYSLASKU?

OTA YHTEYTTÄ NIIN ME SELVITÄMME
MITEN SINÄ PYSTYT HYÖDYNTÄMÄÄN
UUSIUTUVAA ENERGIAA KODISSASI

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.