Aurinkotekniikka.fi logo
TULE
MEILLE
TÖIHIN

UUSIUTUVAN ENERGIAN AMMATTILAINEN

Suomen Aurinkotekniikka Oy

Suomen Aurinkotekniikka Oy on uusiutuvan energian alalla toimiva kasvuyritys.

Toimitamme uusiutuvia energiamuotoja hyödyntävät järjestelmät avaimet käteen -palveluna. Tämä tarkoittaa, että suunnittelemme juuri sinulle sopivan järjestelmän, asennamme sen käyttövalmiiksi, opastamme käytössä ja hoidamme kaikki vaadittavat lupa-asiat kuntoon.

AURINKOPANEELIT

Aurinkopaneeleilla tuotat osan käyttämästäsi sähköstä, oikein mitoitetulla voimalalla saat 5-10% tuoton sijoittamallesi rahasummalle. Olemme toteuttaneet satoja voimaloita omakotitalojen katoille ja 80% asiakkaistamme kokee, että luvatut hyödyt ovat toteutuneet hyvin – tai erittäin hyvin.

Lue lisää

LÄMPÖPUMPUT

Lämmitys on kodin suurin yksittäinen kuluerä. Hyödyntämällä uusiutuvaa energiaa, säästät 50-60% lämmityskustannuksista. Käyttämillämme tuotteilla on markkinoiden paras takuu.

Lue lisää

E-LATAUS

Sähköautojen kotilatauspisteet kauttamme avaimet käteen -toimituksina. Tarjoamme Webaston tuotteita.

Lue lisää

KATTOTURVA

Ovatko kattotikkaasi vaihtokunnossa? Puuttuvatko lumiesteet katolta? Olemme kartoittaneet yli tuhat kattoa ja todenneet, että talojen kattoturvatuotteissa on paljon puutteita.

Lue lisää

OTA YHTEYTTÄ:

OTA YHTEYTTÄ NIIN ME SELVITÄMME
MITEN SINÄ PYSTYT HYÖDYNTÄMÄÄN
UUSIUTUVAA ENERGIAA KODISSASI.

Kiitos!
Oho! jotain meni pieleen.
Ville Tiainen
Toimitusjohtaja
044 979 5042
ville.tiainen@aurinkotekniikka.fi
Soita
Marko Vahos
Myyntijohtaja
044 970 9874
marko.vahos@aurinkotekniikka.fi
Soita
Rauli Wathén
Tekninen johtaja
044 979 4505
rauli.wathen@aurinkotekniikka.fi
Soita
Markku Toikkanen
Hallinto
044 989 6427
toimisto@aurinkotekniikka.fi
Soita
Antti Seppä
Vihti, Lohja, Länsi-Uusimaa
044 989 5981
antti.seppa@aurinkotekniikka.fi
Soita
Jukka Alhonen
Forssa
044 979 2465
jukka.alhonen@aurinkotekniikka.fi
Soita
Paavo Uusitalo
Lahti
044 989 8634
paavo.uusitalo@aurinkotekniikka.fi
Soita
Petri Karjalainen
Järvenpää
044 230 7170
petri.karjalainen@aurinkotekniikka.fi
Soita
Reko Nieminen
Riihimäki
044 989 9585
reko.nieminen@aurinkotekniikka.fi
Soita
Timo Kupiainen
Hämeenlinna
044 989 7465
timo.kupiainen@aurinkotekniikka.fi
Soita